
|
Belgin Aksoy (Turcja), założycielka Global Wellness Day, dyrektor kreatywny Richmond Nua
Ukończyła Instytut Hotelarski Cesar Ritz w Szwajcarii. W branży hotelarskiej pracuje od 20 lat. Jej misją jest tworzenie lepszego świata w sferze fizycznej, mentalnej i duchowej. W tym celu w 2004 roku stworzyła resort Richmond Nua, pierwsze i jedyne spa destination w Turcji, które uważane jest za jeden z najlepszych hoteli tego typu w Europie. Belgin Aksoy od lat wspiera fundacje zdrowotne, prowadzi projekty wellness i jest prelegentem na międzynarodowych konferencjach wellness. Jako założycielka i inicjatorka Światowego Dnia Wellness swoją misję realizuje na całym świecie. Jej życiowe motto brzmi: „Jeden dzień może zmienić całe twoje życie”.
|
|
Adam Antonijczuk (Polska), właściciel firmy Hostea Consulting
Manager i niezależny konsultant hotelowy od 18 lat związany z szeroko pojętą branżą turystyczną. Właściciel firmy HOSTEA Consulting oraz wspólnik w TECH Sp. z o.o. Specjalizuje się w organizacji i zarządzaniu nowymi projektami turystycznymi, doradztwie marketingowym oraz zagadnieniach związanych z fazami pre i post opening obiektów hotelowych i wellness & spa. Zarządzał czołowymi polskimi hotelami mieszczącymi się w obiektach zabytkowych. Wprowadza na rynek europejski systemy technologii japońskich saun kamiennych Ganbanyoku, Goldarium, koreańskie sauny charcoal i yellow soil. Autor i współautor koncepcji ponad 15 projektów hospitality w Polsce i za granicą. Specjalista od zarządzania gościnnością usługową. Wykładowca branżowy.
|
 |
Sophie Benge (Wielka Brytania), dziennikarka i autorka książek o tematyce wellness
Autorka książki "Healing Sources: Spa i Well-being od Bałtyku po Morze Czarne", która jest pierwszym opisem tradycji uzdrowiskowych Europy Środkowo-Wschodniej. Jest partnerem portalu www.journeytohealth.eu, witryny turystycznej specjalizującej się w organizacji wakacji wellness i medical w tej części Europy. Współpracuje jako konsultant z wieloma globalnymi markami spa oraz stworzyła własny brand, hungarymud - uzdrawiające błoto z Węgier. Jest też autorką słynnej książki "Tropical Spa", w której opisała piękno kultury spa w Azji.
|
|
Elena Bogacheva (Rosja), prezes Spa & Wellness International Council, dyrektor zarządzający “Spa Priori LLC”
Z wykształcenia jest psychologiem, językoznawcą i terapeutką. Jedna z pionierek rosyjskiej branży spa. W 1998 roku założyła pierwszy w Moskwie klub wellness & spa „Rara Avis”, a od 2001 roku jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia ISPA. Autorka pierwszego kompleksowego podręcznika spa dla terapeutów Spa Mania - Diagnoza wieku, Encyklopedii Spa i Wellness oraz kursu języka angielskiego dla terapeutów Do you speak Spa?. Prelegent na najważniejszych rosyjskich i międzynarodowych konferencjach wellness & spa. Organizator Forum Pro Wellness (luty 2009-2010, Moskwa), Spa & Wellness Congress (wrzesień 2009-2012) i SWIC Kongres 2014 w Moskwie. Prowadzi wykłady z zarządzania dla managerów spa oraz konsultuje i tworzy projekty obiektów odnowy biologicznej na terenie Rosji.
|
 |
Arkadiusz Dawidowski (Polska), prezes Europejskiej Fundacji Spa
Międzynarodowy konsultant rynku spa & wellness, twórca najciekawszych koncepcji obiektów spa w całej Polsce, m.in. Głęboczek Vine Resort & Spa, Villa Park Med.& Spa, Czarny Potok Luxury Collection, Kormoran Wellness Medical Spa, Narvil Conference & Spa, Studio Sante. Dyrektor zarządzający ForSpa Group. Prowadzi autorski blog dla managerów spa www.konsultingspa.pl oraz publikuje na łamach prasy branżowej. Reprezentuje Polskę na Światowym Szczycie Spa & Wellness (Global Spa & Wellness Summit). Ambasador Global Wellness Day w Polsce.
|
|
Adrian Egger (Austria), dyrektor zarządzający Thermarium Bäder-Bau GmbH
Od 17 lat związany z międzynarodowym rynkiem wellness & spa, na którym uważany jest za jednego z najbardziej doświadczonych ekspertów. Posiada nie tylko dogłębną wiedzę techniczną z zakresu projektowania, ale także szeroką znajomość tradycji kulturowych różnych krajów, co pozwala mu tworzyć unikalne i zyskowne koncepcje wellness & spa na całym świecie. Od lipca 2014 roku pracuje jako dyrektor zarządzający firmy Thermarium Bäder-Bau GmbH, która stworzyła kilkaset projektów luksusowych spa dla takich hoteli jak: Mandarin Oriental, Four Seasons, Peninsula, Waldorf Astoria, Jumeirah, a w Polsce m.in. dla hoteli Bryza, Hotelu Spa Dr Irena Eris Krynica Zdrój oraz Sofitel Victoria w Warszawie. Adrian Egger jest Ambasadorem Global Wellness Day w Austrii.
|
 |
Grzegorz Jarzębski (Polska), prezes zarządu MPM Hotele Spa
Od 2001 związany z branżą hotelarską i wellness w Polsce. Od tego roku rozpoczął współpracę z firmą MPM Hotele SPA właścicielem hoteli: Villa Park Med.& SPA w Ciechocinku oraz Głęboczek. Vine Resort & SPA w Wielkim Głęboczku. Przez okres 14 lat współpracy z firmą przechodził przez wszystkie szczeble w strukturze organizacyjnej hotelu Villa Park Med.& SPA, by w roku 2007 zostać Dyrektorem Generalnym hotelu Głęboczek Vine Resort & SPA, a następnie Dyrektorem Zarządzającym hoteli Villa Park Med.& SPA w Ciechocinku oraz Głęboczek. Vine Resort & SPA i Prezesem Zarządu MPM Hotele SPA sp. z o.o. Prywatnie: zapalony płetwonurek i maratończyk.
|
 |
Tomasz Jędrzejczak (Polska), podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Absolwent studiów socjologicznych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prowadził firmy JTK Consulting oraz Maxprof, które specjalizowały się w pozyskiwaniu funduszy unijnych i prowadzeniu kampanii PR, także dla polityków i samorządowców. Zajmował się także doradztwem w zakresie PR oraz prowadził szkolenia m.in. z ekonomii społecznej, ewaluacji i pozyskania funduszy unijnych. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego, gdzie prowadzi zajęcia z negocjacji i psychologii w zarządzaniu. W okresie od grudnia 2012 r. do 25 lutego 2013 r. sprawował funkcję szefa gabinetu politycznego ministra gospodarki. Od 26 lutego 2013 do 19 grudnia 2014 był Sekretarzem Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny m.in. za sprawy obywatelskie i obsługę Rady ds. Polaków na Wschodzie i Rady ds. Uchodźców. Interesuje się marketingiem politycznym, teorią administracji oraz socjotechniką. Jego pasją są podróże, gra w piłkę nożną, pływa.
|
 |
László Puczkó, PhD (Węgry), dyrektor The Tourism Observatory for Health, Wellness and Spa
Od ponad 20 lat pracuje jako ekspert w dziedzinach turystyki zdrowotnej, medycznej oraz wellness. Założyciel międzynarodowego centrum badawczego Tourism Observatory for Health, Wellness and Spa (2012). Uczestniczył w ponad stu różnych projektach z zakresu badań, planowania, rozwoju produktu, oceny wpływu, tworzenia mapy doświadczeń i marketingu. Jest znanym na całym świecie ekspertem, który prowadzi wykłady na międzynarodowych konferencjach i kongresach. Współautor specjalistycznych książek dotyczących turystyki zdrowotnej oraz wellness. Jest dyrektorem w firmie konsultingowej Resources for Leisure Assets. Ukończył ekonomię na Uniwersytecie Ekonomicznym w Budapeszcie oraz Węgierski Uniwersytet Sztuki Użytkowej. W 2003 roku uzyskał międzynarodowy certyfikat doradców gospodarczych Certified Management Consultant (CMC). Był prezesem Stowarzyszenia Konsultantów Turystycznych na Węgrzech oraz menedżerem w KPMG TLT (EMEA)
|
 |
Marzena Rypina, dr n. med. (Polska), Hotel Wellness proVita
Kierownik Instytutu Zdrowia i Poradni Dietetycznej w hotelu Wellness proVita w Kołobrzegu. Uzyskała tytuł magistra w zakresie pielęgniarstwa w medycynie rodzinnej na szczecińskiej Akademii Medycznej. Następnie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie obroniła pracę badawczą na temat żywienia, suplementacji, diety, aktywności fizycznej w odniesieniu do powstawania chorób. Pozyskana wiedza
o żywieniu, zebrany materiał badawczy oraz znajomość fizjologii człowieka pozwoliła dr Rypinie stworzyć optymalną dietę warzywno-owocową ze zbilansowaną ilością białek, mającą na celu oczyszczenie organizmu z toksyn. Jej celem jest praca na polu medycyny związanej ze zdrowym i zrównoważonym odżywianiem. Jej motto to: "Dieta to nie tylko odchudzanie, to pewien styl życia, trening własnego ciała i umysłu.”
|

|
Anna Sierpowska (Polska), manager projektu Studio Sante, praktyk MA-URI, terapeuta i instruktor
slow jogging
Od zawsze związana z komunikacją nastawioną na dialog z klientem. Przez osiemnaście lat kierowała projektami zintegrowanej komunikacji dla klientów wielu branż pracując i rozwijąc projekty marketingu bezpośredniego i interaktywnego (EURO RSCG Marketing House, Saatchi & Saatchi, GET IT, Sante).Od 10 lat aktywnie związana z pracą z ciałem: 5 Rytmów, Movement Medicine, oraz MA-URI Body work & Massage to przewodnicy którzy przynoszą inspirację do pracy. Kieruje projektem powstania i rozwoju holistycznego centrum zdrowia w Warszawie – Studio Santé w którego skład wchodzi rozbudowana część mokra, gabinety terapeutyczne i przestrzeń edukacyjna. Life Couch, trener i propagator slow joggingu wyzwanie zdrowia i edukacji prozdrowotnej jest jej osobistym celem życiowym. |
 |
Bartłomiej Walas (Polska), wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej
Z turystyką i z POT związany jest od wielu lat, w której odpowiedzialny jest między innymi za planowanie strategiczne i nadzór nad marketingiem zagranicznym. Współautor „Strategii marketingowej Polski w sektorze turystyki na lata 2008-2011” oraz „Strategii marketingowej Polski w sektorze turystyki na lata 2012-2020”. W latach 1996-2008 opracowywał i realizował plany marketingu turystycznego Polski na rynku francuskim jako dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej (POIT) w Paryżu. Autor i współautor podręczników i skryptów, artykułów naukowych, prac naukowo-wdrożeniowych, ekspertyz oraz licznych felietonów, publikowanych między innymi w Wiadomościach Turystycznych. Odznaczony honorową odznaką „Zasłużony dla turystyki”, Brązowym i Srebrnym Krzyżem Zasługi (Polska) oraz Złotym Medalem Turystyki (Francja).
|
|
Robert Węglarz (Polska), właściciel firmy konsultingowej Alchemia Hotelarstwa
Doświadczony hotelarz i skuteczny menadżer, przez niektórych uznawany obecnie za jednego z najlepszych ekspertów i trenerów branżowych w kraju. Dyrektor Generalny firmy szkoleniowo-doradczej „Alchemia Hotelarstwa”, konsultant i ekspert hotelowy, trener biznesu i szkoleniowiec, współautor polskiego systemu certyfikacji dla hoteli SPA – Quality Standard. Ma za sobą ponad 25 lat aktywnej, udokumentowanej i popartej sukcesami operacyjnej pracy w branży gościnności usługowej i zdobyty przez ten okres ogromny bagaż doświadczeń na niemal wszystkich stanowiskach, połączonej z przeszło 10-letnią praktyką trenerską i doradztwem branżowym. Pracował między innymi w hotelach sieci Intercontinental (IHC), Holiday Inn, Forum, Accor (Ibis i Sofitel), Malinowych Hotelach, kilku obiektach prywatnych, a także Spółce Interferie S.A.
|